Über uns

Swerk

Początki naszej firmy sięgają czasów kiedy na studiach archeologicznych zaczęła się nasza miłość do staroci. Rzeczy, w historii których zapisane są opowieści o ludziach, dawnych czasach i minionych wydarzeniach.

Filozofia tworzenia

Wyprowadzając się na wieś zbliżyliśmy się do świata w którym żyjemy. Nie patrzyliśmy na niego jak na niedostępny eksponat a zanurzyliśmy się w nim.

Drzewa

W naszym siedlisku jest piękny starodrzew, drzewa opiekunowie domu strzegące go przed gromami i wiatrem, wilgocią i słońcem.

Drewno

Od momentu kiedy drzewo zostaje ścięte, uschnie lub wywróci je wiatr zaczyna się droga drewna.

Iglaste?

Drewno iglaste jest powszechnie występującym gatunkiem na terenach gdzie zlokalizowana jest nasza firma, wykorzystując ten materiał możemy pozyskiwać go nawet kilkaset metrów do kilkunastu kilometrów od naszej pracowni minimalizując ślad węglowy.

Dom

Dom – to nie budynek, cztery ściany i dach.

Tradycja

W naszej pracowni synkretycznie splata się ze sobą tradycja z nowoczesnością. Konstrukcje naszych mebli wzorowane są na stolarstwie tradycyjnym.

I nowoczesność

W dzisiejszym świecie prężnie działająca firma nie może się obejść bez technologii. Chcąc konkurować na rynku wprowadziliśmy nowoczesne maszyny i elektronarzędzia, które wykorzystujemy do wstępnej obróbki.

Meble

Jest niewiele elementów wystroju wnętrz nadających charakter pomieszczeniom tak wyraziście jak meble.

Wnętrza

Od lat zajmujemy się doradztwem przy wykańczaniu wnętrz. Naszą specjalizacją są wnętrza tradycyjnych wiejskich domów na Warmii.

Metal

Chcąc wykonywać przedmioty, których poszczególne części pasują do siebie, musieliśmy szukać wielu elementów jak okucia, gałki, ozdoby i za każdym razem był to kompromis pomiędzy tym co chcemy zrobić a tym co oferuje rynek.

Ceramika

Kropką nad „i” stała się dla nas ceramika.

Złącza stolarskie

Drewno nieprzerwanie pracuje.

Powierzchnie drewna

Drewno ma niezwykłą fakturę. Słoje wijące się tworzą rysunki i desenie o łagodnych uspokajających kształtach.

Pszczoły

Praca z pszczołami dostraja człowieka do rytmu natury. Nauczyliśmy się żyć zgodnie z tym rytmem.

Dbamy o środowisko

Zwracamy uwagę jak nasza działalność wpływa na otoczenie. Wokół naszego Siedliska dbamy o naturę, i nie chodzi o koszenie trawników czy przycinanie krzewów, dbamy o nią nie niszcząc jej i nie ingerując w jej procesy.

Fundusze Europejskie