Tradycja

W naszej pracowni synkretycznie splata się ze sobą tradycja z nowoczesnością. Konstrukcje naszych mebli wzorowane są na stolarstwie tradycyjnym. Widzimy naturalne piękno w elementach gdzie w jednej płaszczyźnie widoczne są wzdłużne i poprzeczne słoje. Gdzie drewno wspiera i wiąże drewno. Gdzie widać jak różne struktury współpracują aby stworzyć nierozerwalną całość. Korzystając z szerokiego wachlarza technik staramy się wykorzystywać złącza stolarskie w taki sposób aby nie tylko łączyły ze sobą drewno ale również dodatkowo je zdobiły.

Ręczne wykańczanie elementów mebli daje niezwykłą satysfakcję. Pociągnięcia struga dopasowują do siebie poszczególne elementy tak aby pod delikatnymi uderzeniami drewnianego młotka wskakiwały na przeznaczone im miejsce.

Dopracowywanie detali dłutem o ostrzu z łatwością przecinającym włókna nawet najtwardszego sęka, gdzie obok ostrego narzędzia ważne są umiejętności rzemieślnika. Spokojna, precyzyjna praca nadająca poszczególnym elementom unikalny charakter ręcznie wykonanego mebla.

Fundusze Europejskie