Swerk

Początki naszej firmy sięgają czasów kiedy na studiach archeologicznych zaczęła się nasza miłość do staroci. Rzeczy, w historii których zapisane są opowieści o ludziach, dawnych czasach i minionych wydarzeniach.

Pamiętam konkretny moment z wykopalisk, kiedy jeden przedmiot „przemówił” do mnie, historią chwili tak wyraźną, że zobaczyłem ją oczami wyobraźni. Była to dachówka z obozu rzymskiego z odciskiem łapy psa. Jeden przedmiot opowiadający nam historię niesfornych psów legionowych, które przebiegły po suszących się na słońcu dachówkach. Przed oczami staje cała scena ze wszystkimi jej detalami i możliwościami: wkurzonych rzemieślników i opiekunów z psiarni, krzyczących ludzi, bawiących się psów i przyglądających się legionistów, a wszystko to w wystroju rzymskiego legionowego obozu wojskowego.

Zmieniło to nasze patrzenie na przedmioty. Są wspaniałymi nośnikami opowieści ale też kultury a nawet myśli. Mają niesamowitą zdolność zapisywania na swoich powierzchniach śladów naszego życia, nadając im unikalnych cech związanych z wieloletnim użytkowaniem.

Chcemy by Wasze meble były trwałe, zdolne akumulować w sobie wiele ciekawych historii, aby każdy użytkownik mógł zostawić na nich element swojej opowieści, by dało się je odnowić i przekazać dalej.

Rzemiosło Warmińskie, jest niewielkim rodzinnym interesem założonym przez Martę i Tomka. Swoją siedzibę ma na Warmii w XIX wiecznym siedlisku położonym na kolonii wsi, pod lasem. To niewielka pracownia gdzie powoli i z uwagą nasz zgrany zespół tworzy meble na Wasze zamówienie.

Fundusze Europejskie