Iglaste?

Drewno iglaste jest powszechnie występującym gatunkiem na terenach gdzie zlokalizowana jest nasza firma, wykorzystując ten materiał możemy pozyskiwać go nawet kilkaset metrów do kilkunastu kilometrów od naszej pracowni minimalizując ślad węglowy.

Drewno iglaste dla większości użytkowników jest najzdrowszym rodzajem drewna, nie zawiera garbników i substancji szkodliwych. Pozytywnie wpływa na mikroklimat pomieszczeń zarówno dzięki długo uwalniającym się substancją żywicznym zawartym w jego strukturze jak i przez zdolność magazynowania i stopniowego uwalniania wilgoci pełniąc funkcję naturalnego regulatora wilgotności pomieszczeń.

Drewno iglaste jest sprężyste i wytrzymałe nie jest natomiast twarde. Z łatwością przyjmuje ślady użytkowania, zapisując na swojej powierzchni historie, dzięki czemu meble zaczynają żyć własnym życiem tuż po opuszczeniu progu naszej pracowni.

Drewno iglaste przy obróbce nie wytwarza chorobotwórczych pyłów i mimo nowoczesnych systemów odciągu chcemy zminimalizować ryzyko pracy w szkodliwych warunkach naszego zespołu.

Fundusze Europejskie