Dekoracyjne Konstrukcje Ciesielskie

 Konstrukcje ciesielskie to kolejna liczna grupa naszych produktów. Stanowią one wspaniałe uzupełnienie wystroju wnętrza, często stanowiąc jeden z jego głównych elementów, nadając wnętrzu niepowtarzalny charakter i klimat. Wykonane z litego drewna, dodają wnętrzom ciepła i przytulności. Wykorzystywane jako elementy rozdzielające duże przestrzenie przepierzeniami, lub łączące odrębne pomieszczenia stylem. Nie zapomnij o stalowych kutych dodatkach

Konstrukcje na poddaszach – to imitujące stare systemy ciesielskie konstrukcje, często spotykane w tradycyjnym budownictwie drewnianym Warmii. Są to wszelkiego rodzaju kleszcze, wiązary, zastrzały, ścianki kolankowe z słupkami i leżakami, płatwie i murłaty, a także systemy słupów z mieczami jako części klatki dachu.

•       Konstrukcje szachulcowe i ryglowe – to ściany naśladujące dawne sposoby stawiania ścian szkieletowych elewacyjnych i działowych budynków na terenach Warmii. W przypadku szachulca wypełnieniem ściany była glina z sieczką tynkowana i malowana na biało w konstrukcji ryglowej była nim cegła, czasami tynkowana.

•       Konstrukcje drewniane ozdobne wolnostojące – wszystkie pozostałe konstrukcje spełniające role podciągów, słupów mieczy, przepierzeń pomieszczeń, a także pergole, tarasy i ganki.

Fundusze Europejskie