Drewniane blaty

W naszej pracowni synkretycznie splata się ze sobą tradycja z nowoczesnością. Konstrukcje naszych mebli, w tym blaty drewniane na wymiar wzorowane są na stolarstwie tradycyjnym. Widzimy naturalne piękno w elementach gdzie w jednej płaszczyźnie widoczne są wzdłużne i poprzeczne słoje. Gdzie drewno wspiera i wiąże drewno. Gdzie widać jak różne struktury współpracują aby stworzyć nierozerwalną całość.

Wykorzystujemy drewno czasem nazywane księżycowym. To drewno, które zostało pozyskane z drzew ściętych od stycznia do lutego i to w momencie kiedy księżyca ubywa – po pełni. Okazuje się, że drewno ze ścinki właśnie w tych terminach ma stabilniejszą strukturę, jest łatwiejsze w suszeniu bardziej odporne na warunki atmosferyczne.

Korzystając z szerokiego wachlarza technik staramy się wykorzystywać złącza stolarskie w taki sposób aby nie tylko łączyły ze sobą drewno ale również dodatkowo je zdobiły.

Ręcznie wykańczane blaty z drewna i inne elementy mebli dają niezwykłą satysfakcję. Pociągnięcia struga dopasowują do siebie poszczególne elementy tak aby pod delikatnymi uderzeniami młotka wskakiwały na przeznaczone im miejsce. Wśród elementów mebli szczególne miejsce zajmuje blat drewniany, które tworzymy na wymiar, z litego drewna.

Fundusze Europejskie