Nasze usługi

Drewniane blaty

W naszej pracowni synkretycznie splata się ze sobą tradycja z nowoczesnością. Konstrukcje naszych mebli, w tym blaty drewniane na wymiar wzorowane są na stolarstwie tradycyjnym. Widzimy naturalne piękno w elementach gdzie w jednej płaszczyźnie widoczne są wzdłużne i poprzeczne słoje. Gdzie drewno wspiera i wiąże drewno. Gdzie widać jak różne struktury współpracują aby stworzyć nierozerwalną całość.

Meble Drewniane na wymiar

Wykonamy meble na Wasze indywidualne zamówienie, przygotukemy projekt 3D.

Możliwości w tworzeniu mebli są wręcz nieskończone i ograniczone jedynie wyobraźnią projektanta, w tym przypadku naszą i Waszą. Nie szukajcie swoich mebli wymyślcie je z nami. Meble pogrupowaliśmy w grupy użytkowe. Połączenie naturalnych materiałów drewna, ceramiki, żelaza i surowego warmińskiego kamienia polnego. To najszersza z naszych grup produktów.

Elementy Kute Stalowe do Mebli

Chcąc wykonywać meble, których poszczególne części pasują do siebie, musieliśmy szukać wielu elementów jak okucia, gałki, ozdoby i za każdym razem był to kompromis pomiędzy tym co chcemy zrobić a tym co oferuje rynek. Postanowiliśmy, że jedyną drogą do uzyskanie dokładnie tego czego oczekujemy my i Wy, jest wykonanie tego samemu. W naszej pracowni pojawiła się kuźnia pracująca nad elementami metalowymi. Wytwarzamy proste okucia takie, jakie wiejski kowal mógł wykonać do prostych mebli. Nie malowane, nie szlifowane, zabezpieczane jedynie patyną ogniową, nadającą im szlachetności surowej stali.

Dekoracyjne Konstrukcje Ciesielskie

Konstrukcje ciesielskie to kolejna liczna grupa naszych produktów. Stanowią one wspaniałe uzupełnienie wystroju wnętrza, często stanowiąc jeden z jego głównych elementów, nadając wnętrzu niepowtarzalny charakter i klimat. Wykonane z litego drewna, dodają wnętrzom ciepła i przytulności. Wykorzystywane jako elementy rozdzielające duże przestrzenie przepierzeniami, lub łączące odrębne pomieszczenia stylem. Nie zapomnij o stalowych kutych dodatkach•     

Dodatki do domu Drewniane Ceramiczne Stalowe

 

Wszystkie dodatki łączące poszczególne elementy wystroju w całość. Produkowane do poszczególnych kolekcji podkreślają ich unikalny charakter. Dodatki nie są związane na stałe z meblami, można je przestawiać i aranżować w dowolny sposób. Mogą też być niezależnym dodatkiem do innych wnętrz niewyposażonych w nasze meble. Kafle ozdobne, Kafle uzytkowe, Misy, Patery, Tace, Świeczniki a jeżeli wymyślicie coś jeszcze, na pewno damy radę.

Drewniane elementy wystroju wnętrz

Od lat zajmujemy się doradztwem przy wykańczaniu wnętrz. Naszą specjalizacją są wnętrza tradycyjnych wiejskich domów na Warmii. Do ich remontów i adaptacji używaliśmy drewna  rozbiórkowego pozyskanego ze starych rozpadających się budynków gospodarczych. Stare belki i deski dostawały nowe życie jako elementy wystroju wnętrz. To zapoczątkowało nasze zamiłowanie do tworzenia miejsc z duszą.

Obecnie projektujemy elementy wyposażenia wnętrz z drewna. Podłogi, ściany, sufity, podbitki, blaty, parapety, drzwi. Naszą specjalnością są ozdobne konstrukcje ciesielskie stanowiące wspaniałe tło dla Waszych mebli.

 

WARSZTATY STOLARSKIE

KURS STOLARSTWA- podstawowy DWUDNIOWY

KURS STOLARSTWA INDYWIDUALNY

I. Poziom podstawowy

II. Poziom zaawansowany

 

Fundusze Europejskie