Ręcznie robione meble na zamówienie

Jest niewiele elementów wystroju wnętrz nadających charakter pomieszczeniom tak wyraziście jak meble. To od nich zależy jak będziemy czuli się w naszym domu, wpływają na funkcjonalność pomieszczeń ich wygląd i klimat. Każdy ma własne poczucie przestrzeni, dlatego stworzenie mebli od początku do końca daje pewność, że zostaną dokładnie dopasowane do naszych potrzeb. Dokładnie tym się zajmujemy: wykonujemy meble drewniane na zamówienie – z Waszym udziałem, tak aby była to wypadkowa Waszych potrzeb i naszych możliwości.

Często jesteśmy pytani czego używamy do zabezpieczania powierzchni mebli. Preparat dobieramy według zastosowania. Chodzi nie tylko o trwałość i odporność na warunki atmosferyczne oraz promienie UV, ale także związki chemiczne, których użycie w pomieszczeniu może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie. Emalie, lakiery i lakiero-bejce tworzą na powierzchniach powłoki, które dobrze zabezpieczają drewno, ale jednocześnie zmieniają jego wygląd i strukturę, bądź to całkowicie zasłaniając rysunek drewna, bądź to tworząc błyszczące lub matowe, lecz wyraźne powłoki. Ponadto, renowacja takich powierzchni jest uciążliwa ponieważ trzeba ją wykonać na całej powierzchni mebla. Dlatego nasze meble robione na zamówienie są chronione przede wszystkim przez preparaty na bazie olejów i wosków, które nie tworzą wyraźnych powłok na powierzchni drewna dzięki czemu drewno zachowuje naturalny wygląd. Renowacja takich powierzchni musi być wykonywana częściej ale nie wymaga usuwania starych powłok i może być wykonana nawet miejscowo. Ponadto, są to preparaty które najmniej wpływają na strukturę drewna i na środowisko naturalne. Nie wnoszą też do pomieszczeń, w których mieszkamy niebezpiecznej chemii.

W naszej pracowni tworzymy meble rustykalne i bliskie im meble loft zarówno dla ascetycznych, minimalistycznych wnętrz, jak i dla ciepłych, pełnych drewna wnętrz wiejskich domów. Bez użycia nowoczesnych systemów mocowań i materiałów drewnopodobnych, lub drewnopochodnych.

Ostatnio pojawiła się również kuźnia, w której pracujemy nad elementami metalowymi. Wytwarzamy proste okucia – takie, jakie wiejski kowal mógł wykonać do prostych mebli. Niemalowane, nieszlifowane, zabezpieczane jedynie patyną ogniową, nadającą im szlachetności surowej stali.

Wszystkie wychodzące od nas meble drewniane na wymiar to efekt wielogodzinnej pracy przy jego projektowaniu na Wasze potrzeby, a następnie wielu dni pracy naszego zespołu na wydobyciu go z drewna. Konserwujemy nasze meble naturalnymi olejami i olejo-woskami, starając się aby nie zrobić z drewna plastiku.

Chcemy by Wasze meble były trwałe, zdolne akumulować w sobie wiele ciekawych historii, aby każdy użytkownik mógł zostawić na nich element swojej opowieści, by dało się je odnowić i przekazać dalej.

Fundusze Europejskie